O nás

NĚCO MÁLO O NAŠEM VZNIKU

Poprvé jsme se sešli v září 2016. Bylo nás pár rodin s dětmi různého věku. Naším hlavním záměrem bylo, abychom se během týdne mohli pravidelně potkávat, sdílet, dát dětem prostor pro hru v kolektivu. Celou zimu jsme se scházeli vždy u někoho doma nebo na společných výletech. V březnu 2017 jsme začali pracovat na naší komunitní zahradě s maringotkou, kde od té doby sídlíme. Během roku naší existence se k nám přidalo několik nových rodin z Rousínova, Vyškova, Pozořic, Nemojan a dalších vesnic.

JAK FUNGUJEME

Důvody, proč právě Zahrada, jsou u každého z nás různé. Někdo chce, aby děti trávily čas v malém kolektivu různě starých dětí, pro někoho je hlavní čas trávený venku či rodinný a nevýkonnostní přístup průvodců. Pro nás všechny bylo také velmi důležité dát dětem dostatek času si zvyknout na pobyt v kolektivu a bez rodičů. Proto ponecháváme rodičům dostatečně dlouhý čas, kdy mohou pobývat v Zahradě se svými dětmi, než je u nás nechají samotné.  

Naše celková kapacita je cca 10 dětí. Každý den je pro děti připravený program: Rytmohrátky, kdy se učí hrát na různé hudební nástroje, rozumět rytmu, mají i prostor pro tanec a výtvarné tvoření, pro které využíváme většinou materiály z přírody, Nechceme však dětem tvořivost příliš strukturovat, proto je pro nás stěžejní i čas pro spontánní hru.

Přihlásit se můžete na všechny nebo na jednotlivé dny z týdne. 

JEDNOTLIVÉ DNY

V PONDĚLKY fungujeme více komunitně a jsme otevření rodičům s dětmi jakéhokoli věku. Velmi často se jede na výlet spojený s obědem někam do okolí nebo jsme část dne v Zahradě a část někde na procházce. Za pondělí se platí pouze v případě, že nám chcete své dítě nechat na starosti, což je také možné po předchozí domluvě. Jinak je účast zdarma. Je však třeba nás předem kontaktovat, abychom vás přidali do pondělního mailing listu a byli jste každý týden v obraze. 

V ÚTERKY jsme v Zahradě a okolí. Program má na starosti Lucka a je věnován tvoření všeho druhu. 

VE STŘEDY jsme v Zahradě a okolí. Program má na starosti Lucka a je věnován tvoření všeho druhu.

VE ČTVRTKY jsme v Zahradě a okolí. Program má na starosti Jirka a je věnován rytmohrátkám - hraní na všemožné jednoduché nástroje, tanci, zpívání.

JÍDLO, SPÁNEK A DALŠÍ VĚCI, CO VÁS ZAJÍMAJÍ

V ceně je každý den (kromě pondělka) zahrnutý také oběd. Obědy připravují maminky nebo průvodkyně vždy ráno doma, na místě je pak ohříváme v naší zahradní kuchyni. Disponujeme nádobím a příbory, tedy není nutné, aby si děti toto nosily. Rádi vám vyjdeme vstříc v rámci případných diet. Svačinky rodiče chystají vlastní.

Po obědě máme vždy chvilku k odpočinku, kdy se čte pohádka ve venkovním domečku nebo v maringotce (dle počasí). Dětem, které usnou, necháme prostor pro spánek. Ty ostatní do spánku nenutíme.

Ranní čas pro příchody máme vyhrazený mezi 9-10hod, poté začíná společný  program.  V případě většího počtu rodičů, kteří by vyžadovali začínat v dřívější ranní čas, je možné se na tomto domluvit. Minimální věk dětí pro přijetí jsou 2 roky. Pokud máte starší dítě a miminko, je možné se účastnit s oběma, bude-li místo.

V dobrém počasí býváme venku. V nečase jsme v maringotce o velikosti cca 20m2, kde topíme kamny. Nedisponujeme zdrojem vody ani elektřinou. Vodu nosíme denně čerstvou v kanystrech.